Nebudem vás vodiť za nos, no začiatok ketodiety je úplná katastrofa. Všetky tie články o tom, ako netrpíte hladom a ako je to všetko strašne ľahké. Áno, to je pravda, no až od druhej fázy. Prvá fáza, je však ozajstnou katastrofou. Prežiť sa to dá, aj keď nie je najľahšie, hlavné je ale to, aby ste vedeli ako na to.
Žena v modrej blúzke má ruky zovreté v päť a kričí.jpg
V krátkosti o prvej fázy: počas prvej fázy budete jesť päťkrát denne. Pozor! Nie normálne jedlá plné bielkovín, ale jedlo v prášku. Nehovorím, že by nebolo chutné, ale viete, s burgerom sa to nevyrovná. Okrem bielkovinových jedál z prášku, je povolená aj niektorá zelenina, no aj tento zoznam nie je úplne najdlhší. Jedinou dobrou správou je, že zeleniny môžete jesť naozaj koľko len chcete.

Asi najdôležitejšou vecou, tak to bolo aspoň v mojom prípade, je pitný režim. pite toľko vody, koľko sa do vás zmestí. Inak povedané, za deň by ste mali vypiť minimálne dve, jeden a pol litrové minerálky. Dôležité je aj to, aby išlo o ozajstné minerálky, nie vodu z vodovodu alebo takzvanú stolovú vodu. Vaše telo potrebuje minerály vždy, no počas prvej fázy ketodiet, ich potrebuje dvakrát tak.
Rovnako tak, ako pitný režim, je dôležitá aj soľ. Vaše telo bude, doslova, plakať aby ste mu dodali soli. Bielkovinové jedlá preto soľte o trochu viac, ako ste zvyknutí bežne.

No a ešte je tu aj psychická stránka. Ako som spomenula v úvode, jedlo v prášku nie je zlé, no trošku dochutenia mu nezaškodí. Preto používajte viac korenia a spomínanú soľ. Verte, že je to takto naozaj lepšie. Vyhnete sa tomu, aby ste mali neprekonateľnú chuť na „normálne“ jedlo, ktoré si môžete dopriať, najskôr, až v druhej fáze ketónovej diéty.Modré činky, žltý centimeter a banány na tanieri.jpg

Asi by sa hodili aj nejaké povzbudivé slová na záver, že? Nemajte strach, prídu a dokonca hneď teraz. Ak zvládnete začiatok diéty, všetko ostatné už bude hračkou. Navyše vám garantujem, že želané výsledky, sa dostavia čo nevidieť.