O proteínovej diéte ste už pravdepodobne počuli. Vďaka správne zvolenej strave, sa vaše telo dostane do takzvaného stavu ketózy. V podstate to nie je nič komplikované. Začnete prijímať vysoké percentná bielkovín a tuky i sacharidy úplne vylúčite. Vďaka tomu sa vo vašom tele začnú tvoriť ketolátky, ktoré plnohodnotne nahradia sacharidy. Tie sú totiž základným zdrojom energie pre človeka. Teórie by snáď stačilo, a teraz poďme k praxi. Proteínová diéta môže znížiť váš cholesterol, napomáha detoxikácii organizmu, zlepší sa vám i nálada, no v prvom rade ide o geniálny prostriedok na chudnutie.Štíhla žena v džínsoch s piercingom v pupku a odhaleným bruchom

Rapídny úbytok tukov sa deje hlavne počas prvej fázy.Áno, je potrebné priznať, že toto obdobie pre vás nemusí byť jednoduché. S najväčšou pravdepodobnosťou budete zo začiatku bojovať s chuťou na sladké a môžete mať taktiež pocit hladu. Nie je ničím neobvyklým, že človeka trápia bolesti hlavy, zápcha, hnačka, svalové kŕče alebo celková slabosť. Všetky tieto negatívne prejavy však netrvajú dlhšie ako pár dní. Potom si telo začne pomaličky privykať a vy budete opäť vo forme.

Ale teraz späť k prvej fáze proteínovej diéty. Váš jedálniček bude pozostávať z piatich proteínových jedál a takzvanej povolenej zeleniny, ktorú môžete jesť vždy, keď na ňu budete mať chuť. Nesmiete zhrešiť naozaj ani raz.
Po ukončení prvej fázy, bude vaša strava zložená zo štyroch proteínových jedál a to piate môže byť „normálne“, teda uvarené z vhodných surovín.
Tretie fáza sa nazýva aj fixácia. Vaše telo si na zmenu potravy zvyklo, no a teraz si potrebuje všetko zapamätať. V tomto období budete jesť len tri proteínové jedlá za deň. Zvyšok stravy bude tvoriť normálne varená strava a samozrejme zelenina. Žena s nadváhou vo farebnom oblečení

V rámci chudnutia je najdôležitejšia prvá fáza diéty. Počastejto doby môžete schudnúť až sedemdesiat percent z celkovej váhy, ktorej sa chcete zbaviť. nezaspite však na vavrínoch. Aby ste sa vyvarovali povestnému jo-jo efektu, musíte v diéte zotrvať.