Možno sa aj vám stalo, že začínate trpieť nevysvetliteľnou únavou a akousi slabosťou. Samozrejme to môže byť dôsledok pracovného, sociálneho či iného vyčerpania, ale tiež možno nekvalitnou životosprávou alebo kombináciou týchto pravdepodobných faktorov. Život ale predsa ide ďalej, malátni nemôžeme zostať naveky a zrejme sa nechceme vzdať ani istôt a záchytných bodov, ktoré v našom živote máme. Preto zrejme túžime skôr po dobití síl zavedením zdravšieho životného štýlu, respektíve istou regeneráciou či zavedením kvalitnejšieho a pravidelného jedálnička,… skrátka pokúsiť sa žiť vyrovnanejšie a zdravšie.

Tvár, muž v strednom veku, unavený, únava.jpg

Dúfajme, že nejde o symptómy vážnejšieho ochorenia ale iba o prípad, kedy prišla prirodzená únava, ktorá nám značí, že niečo musíme zmeniť. Istou prevenciou tak vo svojej podstate môžeme zabrániť varovným signálom vyhorenia.
V prvom rade sa tak skúsme pozrieť na naše pravidelné stravovanie, jeho intervaly a to, z akých živín sa skladá. Pre načerpanie potrebných síl sú potrebné predovšetkým bielkoviny. Úpravou stravy a jej pravidelnosťou môžeme dosiahnuť potrebnú vitalitu. A to napríklad tým, že miesto čipsov nás poteší pečená tekvica Prodietix či miesto rožkov a všelijakého rýchleho občerstvenia si doprajeme kvalitne pripravenú stravu bohatú na proteíny. Myslime tiež na prísun potrebných vitamínov a minerálov.

Mladá žena, usmiata, zdravé prostredie, príroda, šťastie, regenerácia.jpg

Dôležité je takisto neignorovať a myslieť na tie drobnosti, pri ktorých sa dokážete uvoľniť. Čítanie knižiek, počúvanie hudby, hranie videohier, šport či pohyb,… sú to tie veci, ktoré vás bavia, dokážu vyčariť úsmev na tvári a dobiť predovšetkým psychickú energiu. Pevne verím, že nejakú tú hodinku denne si na tieto aktivity nájdete, v podstate pre vaše vlastné dobro a potrebné odreagovanie sa.
Zároveň bude potrebné vedieť povedať NIE. A to ľuďom či činnostiam vo voľnom čase, ktoré vás už jednoducho ubíjajú a nemáte dostatok času a energie sa im venovať, pričom ich efekt je aj tak neoceniteľný, zbytočný či pre vaše šťastie vedľajší.