Na čo nezabudnúť pri proteínovej diéte prodietix.sk? Na pohyb, pitný režim a príjem minerálov a solí. Samozrejme nesmiete podceniť ani váš zodpovedný prístup.

Nezačínajte s ničím novým

Hýbať sa samozrejme nemusíte, no ak sa budete, tak nemôžete nič pokaziť. Práve naopak, redukcia vašej váhy bude prebiehať omnoho rýchlejšie. V prvej fáze by ste mali iba pokračovať v pohybových aktivitách, na ktoré je vaše telo dostatočne zvyknuté. Nezačínajte s novými a pre vás neznámymi športmi.Žena v bielom tričku a čiernych šortkách beží v parku

Pohybové aktivity zamerané na redukciu váhy

Pri proteínovej diéte, ktorú využívate hlavne ako nástroj na schudnutie, je potrebné vykonávať pohybové aktivity, pri ktorých spálite čo najviac tukov. Vhodný je napríklad aerobik, bicyklovanie, plávanie, skákanie cez švihadlo či bežecké lyžovanie. Ako sme spomenuli vyššie, ak ste tieto športy doteraz nepraktizovali, počkajte až do druhej fázy diéty, kedy si vaše telo na novú stravu dostatočne zvykne.

Pitný režim dodržiavajte na 100 %

Tekutiny musíte prijímať v nadmerne zvýšenom množstve. Vhodné sú najmä minerálky s vyšším obsahom magnézia. Ak budú obsahovať aj iné minerály, je to len plusom. V priemere by mal človek za deň vypiť približne tridsaťpäť mililitrov vody na kilogram váhy. Pri bielkovinovej diéte, by ste toto množstvo mali zvýšiť minimálne jeden a pol násobne. Okrem čistej vody a minerálok, môžete piť čaje. Úplne najlepší je zelený čaj. Žiadne „pitivo“ si samozrejme neslaďte.Dve osoby si štrngajú nápojmi s citrónom

Soľte o čosi viac

Pri proteínovej diéte si dávajte pozor aj na dostatočný príjem solí. Môžete užívať výživové doplnky, no bohato postačí i to, ak si svoje jedlá trošku viac posolíte.

Všetko sa počíta

Mnohí ľudia si povedia, že jedno malé zhrešenie v podobe kávičky s cukrom alebo jedného kúsku bieleho toastového chleba, nemôže žiadnym spôsobom poškodiť. Opak je však pravdou. Aj to najmenšie množstvo sacharidov alebo tukov môže úplne zničiť stav ketózy. Preto buďte naozaj dôslední.