Milovníci divadla nám dajú určite za pravdu, keď povieme, že niet krajšieho zážitku, ako ísť na naozaj dobré predstavenie. Je veľmi dojemné vidieť hercov, ktorí sú aj po rokoch naozaj vo veľkej tréme. Vtedy si človek pomyslí, že to naozaj za to stojí. A to ani nehovoríme o kultúrnom zážitku.
divadlo hlediště
Možno sú medzi nami aj ľudia, ktorí v živote v divadle neboli a myslia si, že je to strata času a peňazí. Ale omyl. Vôbec to tak nie je. Divadlo je niečo, čo keď skúsite raz, budete to milovať určite celý život. Len si dajte pozor, aby ste sa nestali závislými. Aj to sa často pri divadle stáva.

divadelní opona
3.       Môžete sa perfektne obliecť. Do divadla sa chodí upravene, a preto by ste určite nemali prísť v rifliach. Na druhej strane je fajn aspoň raz za čas sa hodiť do pekných šiat či do obleku.
4.       Prežijete rôzne druhy emócií. Je zvláštne a zaujímavé, čo všetko dokáže na svojej tvári a pomocou svojho tela predviesť herec, keď stojí priamo pred vami. Je to úplne iné, ako pozerať sa na film v televízii. Je to autentické a práve preto je to naozaj veľmi emotívne.
5.       Budete sa mať o čom rozprávať. Divadlo a divadelné predstavenia sú perfektnými témami na rozhovor. A práve preto by ste tam mali chodiť, no nie?