Ak ste sa rozhodli, že si trúfnete na SEO sami, tak sa vám zíde jedna informácia o veľmi užitočnej osobe. Poradila by som vám, aby ste si našli skúseného SEO konzultanta, ktorý vás nasmeruje tým správnym smerom.
Dve kreslené postavičky sedia oproti sebe pri stole a diskutujú.png

Určite sa poraďte

Moja predstava bola taká, že si o SEO niečo naštudujem, niečo vyskúšam a uvidím čo a ako bude alebo nebude fungovať. Tento môj plán však veľmi rýchlo stroskotal. Keďže som so SEO nemala žiadne praktické skúsenosti, teoretické vedomosti, ktoré som mohla získať z rôznych článkov a aj online kurzov, boli síce pomerne bohaté, no vyslovene nepostačujúce.

Trápila som trápila, ale nič podstatné sa s našou návštevnosťou ani predajom nedialo. Len aby ste si mohli vytvoriť lepšiu predstavu, o SEO som sa pokúšala pri našom novozaloženom internetovom obchode s kozmetikou. Podarilo sa mi aj vytvoriť nejaké tie spätné odkazy, používala som kľúčové slová, o ktorých som bola presvedčená, že sú tie správne, no ako hovorím, nič podstatné sa nedialo.

V tej dobe sme nemali veľmi na rozhadzovanie, takže platená optimalizácia neprichádzala do úvahy. Práve SEO konzultant Seolight, bol tou strednou cestou. Samozrejme, že sme mu niečo zaplatiť museli, no táto suma bola omnoho nižšia, ako by sme platili za kompletnú optimalizáciu. S konzultantom sme prebrali hlavne to, akým smerom, by sme mali viesť našu optimalizáciu. Taktiež nám poradil ohľadom kľúčových slov i fráz a spätných odkazov.
Počítač a papiere s grafmi na drvenom stole.jpg

Kde konzultanta nájsť

My sme si toho svojho konzultanta, našli cez jeden portál, kde ľudia ponúkajú a predávajú rôzne služby. Konzultanta však môžete zohnať aj cez oficiálnu SEO agentúru, čo je možno lepšia možnosť, pretože máte väčšiu istotu, že natrafíte na toho správneho človeka. My sme s konzultantom mali asi šťastie. Cez podobný portál si totiž konzultanta zháňala aj jedna známa, no a tá narazila na pána, ktorý si nechal zaplatiť, no v skutočnosti s ničím nepomohol.