Životný štýl je súčasťou každého z nás a má skutočne rôzne formy. Ideálom je samozrejme dosiahnuť zdravý životný štýl a minimalizovať škodlivé vplyvy, pričom výsledkom bude naša lepšia telesná, zdravotná, ale aj duševná kondícia. Ak si raz nájdete svoju vhodnú životosprávu, už sa jej nikdy nebudete chcieť vzdať nakoľko pocítite, že ste sa vybrali správnym smerom, ktorý so sebou prináša značné pozitíva. O to viac zbadáte, aké negatíva prinášal životný štýl, ktorý ste viedli predtým ( v prípade, že ste zásady zdravej životosprávy jednoznačne ignorovali).

Dievča, mladá žena sedí na lúke, klobúk, leto.jpg

  • Vyrovnaný stav ako po fyzickej, tak po psychickej stránke je na nezaplatenie, rovnako ako pevné zdravie.

Je takisto zaujímavé vedieť, že dedičnosť či zdravotná starostlivosť majú na naše celkové zdravie a kondíciu vplyv len z 20 %, pričom ostatných 80 % je faktorom životného štýlu a životosprávy, akú pravidelne vedieme.
Spadá sem všetko, a to v akom prostredí žijeme, pracujeme, koľko času trávime vonku či pohybom, ako a čím sa pravidelne stravujeme, koľko prijímame tekutín a akých, či fajčíme, pijeme alkohol,… všetko je to súčasťou nás a nášho životného štýlu a v drvivej väčšine prípadov to máme v rukách jedine a len my. Preto sa skúsme pozrieť na pár tipov, ako to nakopnúť pozitívnym smerom:

Šálka, citrón, zdravie, nápoj, odpočinok.jpg

  • V prípade, že máte (nižšiu alebo vyššiu) nadváhu je vhodné začať so zdravším jedálnym lístkom, s čím vám môže poradiť ketonova dieta Prodietix.
  • Čerstvý vzduch je výborný lekár a ponúka príjemné zážitky spolu s prechádzkami, turistikou, cyklistikou či pobytom v prírode.
  • Pravidelný 7 – 8 hodinový spánok je takisto základom zdravia a tiež kvalitnej kondície.
  • Nezabúdajte na pitný režim a to minimálne 2l tekutín denne ( počas leta alebo športovania aj viac).
  • Snažte sa skončiť s ponocovaním a pitím alkoholu, ideálne tiež s fajčením.
  • Snažte sa držať si odstup od vecí, ktoré vo vás vyvolávajú zbytočný stres a nervozitu.