Ak aj vy patríte do kategórie ľudí so sedavým povolaním alebo chronickými problémami chrbta, mali by ste sa čím skôr zoznámiť s týmito jednoduchými jógovými cvikmi. Sú dokonca odporúčané lekármi, pre pacientov, ktorí majú problémy s chrbticou. Do Európskeho povedomia sa dostali koncom 80. rokov minulého storočia, vďaka anglickému plukovníkovi Bradfordovi, ktorého kamarát slúžil v Indickom chráme, kde sa spoznal s touto metódou jógy, ktorá udržovala nielen dobrú kondíciu mníchov, ale aj ich mladistvý vzhľad.
pyramida z kamenů
Týchto päť jednoduchých cvičení vám dokáže otvoriť vaše čakry. Čakry sú vlastne energetické uzly energie vo vašom tele. Čiže cviky nielenže uvoľnia a pretiahnu vaše svalstvo, no dodajú vám aj energiu. Ak dokážete každý cvik zopakovať 21 krát, bezchybne a bez žiadneho pocitu ťahania, či bolesti, mali by ste dosiahnuť kondíciu zdravého športovca.

No netreba sa zľaknúť hneď na začiatku. Odporúča sa totiž začínať s menším počtom opakovaní, aby si telo postupne zvykalo na námahu, rozhýbalo sa a postupom času postupne pridávať opakovania. Nejde o to spraviť čo najviac opakovaní, no urobiť ich správne a precítene. Nezabúdajte na správne dýchanie, ktoré je v jóge obzvlášť dôležité. Precíznosť, vytrvalosť a pravidelnosť vám čoskoro prinesú úrodu a vaše telo sa vám poďakuje.

· Po odcvičení by ste sa nemali cítiť unavený a zadýchaný, no zrelaxovaný.
· Celý rituál netrvá viac ako 10 – 15 minút, čiže je časovo nenáročný. Navyše tieto cvičenia sú vhodné aj namiesto strečingu pred či po športových aktivitách.
· Do svojho rituálu môžete zahrnúť aj celú svoju rodinu od najmenších až po seniorov, pretože každý si určí koľko opakovaní zvládne.
· Všetko závisí od individuálnej kondície.
sport na pláži
Ak sa rozhodli, že za pokus to stojí, máte k dispozícii veľa materiálu. Či už v podobe kníh, videí na YouTube alebo internetových stránok. Stačí zadať do vyhľadávača Päť Tibeťanov. Nájdite si 10 minút denne pre svoje telo a cíťte sa lepšie.