Výber oblečenia môže byť celkom jednoduchý, ale ako si správne vybrať dokonale padnúcu obuv k vybranému outfitu? Poďme sa na vec pozrieť očami módnych guru zo sveta gentlemanov.
Muži majú predsa rovnaké možnosti, ako sa vyjadriť k móde rovnako ako ženy. Správna pánska obuv veľmi ľahko doladí outfit v podobe džínsov a košele.
Máte hneď niekoľko možností na výber.

taneční boty

Oxford

Oxfordky spoznáte podľa uzavretého šnurovania. Oba diely vrchné kože priliehajú veľmi tesne k sebe a vytvárajú tak veľmi elegantnú siluetu nohy. Jazyk nie je takmer vidieť. Tento typ si vyberajú hlavne muži, ktorí si potrpia na vkus. Obľúbené sú hlavne v Británii, možno práve odtiaľ ten názov. V čiernej farbe sú niečo ako malé čierne u žien, takže záležitosť, ktorú by mal mať každý muž. Výnimočne vyzerajú ako s formálnym tak i ležérnym odevom. Rozhodne sú vhodnou investíciou, ktorá vám vydrží aj niekoľko rokov a nikdy sa neomrzí.

Derby

Oproti prvému typu majú otvorené šnurovanie. Diely nie sú tak pevne zošité, takže tvoria komfortnú medzeru pre ľahké obúvanie. Vhodné sú najmä pre mužov s vysokým priehlavkom. Sú práve z tohto dôvodu veľmi populárne.
Anglický štýl je proste klasika, trendy sa menia skôr u talianskeho štýlu, ktorý viac podlieha módnemu priemyslu.

mokasíny

Mokasíny

Sú komfortné, ležérne, proste ideálne do práce. Môžete si je vziať na nohy len tak vo voľnom čase, pretože vám zaistia dokonalé pohodlie. V našich končinách je ale moc nevyužívate pre formálne príležitosti.

Chelsea

Obľúbený štýl Beatles oslovuje mužov aj dnes. Jedná sa o anglické hladké členkové topánky z hladkej kože s nízkou podrážkou. Práve tento štýl je stále trendy. Na boku je všitý klin z elastického materiálu, ktorý vám veľmi uľahčí obúvanie. Pôsobia veľmi čisto a stále nadčasovo.

Noste je len bez ponožiek a najlepšie s vyhrnutými nohavicami.
Mnohí slovenskí muži majú často problémy so správnym výberom topánok. Väčšinou nevedia moc rozlišovať k akému oblečeniu sa čo hodí. Ale niektorí už prišli na chuť trendom a neboja sa ich sledovať.