Občas nás čaká ešte nepríjemná vtieravá zima po ránu s kvapkami dažďa a popoludní zasa vyjde slniečko, aby nás pohladkalo na duši. A práve preto by sa nám mohol hodiť praktický dáždnik, ktorý sa nám môže stať zároveň veľmi štýlovým doplnkom.

deštníky

Elegancia vo vetre, dažďu i snehu

Ale ako ho správne vybrať? Taký dáždnik je vlastne nezávislý doplnok, kedy si môžete vyberať z niekoľkých typov. Môžete si vybrať univerzálny originál, ktorý sa vám bude hodiť k akémukoľvek oblečeniu.

Dnešné internetové obchody vám ponúknu v podstate čokoľvek. Inšpiráciu nájdete napríklad na, kde si vyberie snáď každý podľa existujúcej nálady alebo príležitosti. Príjemnou výhodou je, že si môžete vybrať z pohodlia domova a nikde nestrácať čas, čo ocenia najmä muži.
Aj keď nie je dáždnik súčasťou denného outfitu, dokáže o svojom nositeľovi prezradiť mnohé. Milovníci dizajnu kupujú väčšinou tyčové, praktickí ľudia radšej zase volia skladaciu variantu. Taký sa vám vojde pohodlne do kabelky a máte voľné ruky. Aj v tomto prípade by ste mali riešiť najmä kvalitu, ktorá sa rozhodne oplatí.

Na čo by ste sa mali spoľahnúť:

üpevná konštrukcia
ümenej dielov = dlhšia životnosť
ükvalita materiálu kopule
ümechanizmus skladania
üpohodlná rukoväť

Technológia Blunt

Na prelome tisícročí ju vynašiel inžinier Greig Brebner. Začal vyvíjať kvalitné dáždniky, ktoré by boli pevné a zároveň bezpečné pre majiteľa i okoloidúceho. V prudkom lejaku alebo silnom vetre, totiž môžu zraniť alebo sa nepríjemne obrátiť a potom ich vlastne môžete vyhodiť. Výsledkom bol systém tzv. Radiálneho zaťaženia, ktorý je kľúčovým kameňom tejto technológie. Tento systém umožňuje rozloženie sily vetra po celom povrchu a zaisťuje tak pevnú aerodynamickú konštrukciu, ktorá je schopná odolať tým najdrsnejším klimatickým podmienkam. Tkanina, ktorá sa používa na výrobu plášťa je z polyesteru Quick Dry, a je tak úplne vodotesný a veľmi rýchlo schne.

deštník

Táto firma dokonca vyrába aj špeciálne módne varianty pre golfistov. Plášť má špeciálny tvar, vďaka ktorému vidíte na ihrisko a zároveň tak ochránite vašu výbavu pred nepríjemným počasím.
Môžete ich vyskúšať aj vy!