Na trhu je rad certifikovaných výrobcov, ktorí nám môžu ponúknuť len to najlepšie. Nebudete tak riskovať, že sa vášmu drobčekovi objavia deformácie nôh alebo zlé držanie tela.

Všetko pre malých športovcov

Zdravé športovanie má základ v správnom výbere obutia. Detská obuv by mala zodpovedať veku a mať správnu veľkosť. Pri športe musí byť noha stabilná a pritom sa musí váš chrobáčik cítiť pohodlne. Zaujímajte sa o kvalitu a cenu riešte až na druhom mieste.

botičky

Záleží akému športu sa bude váš najmenší člen rodiny práve venovať. Môžete si vybrať zimnú, bežeckú, trekovú alebo sálovú. Sú vyvinuté tak, aby chránili kĺby na nohách a držali stabilitu.

Noha vášho dieťaťa sa veľmi rýchlo vyvíja, preto je potrebné, aby mali také tenisky všetko, čo je potrebné. Väčšinou sa skladajú z týchto častí: jazyk, podšívka, membrána, šnurovanie, zvršok materiálu, okopová časť, medzipodrážka a podošva.

Podšívkazaistí pohodlie. Ďalšou vlastnosťou je aj to, že správne odvádza vlhkosť a pot. Ďalej má noha správne teplo a izolačné vlastnosti.

Aj membrána je veľmi dôležitá, tá zaistí dokonalú vode odolnosť. Najčastejšie je u turistických alebo zimných topánok. Medzi najznámejšie membrány patrí GORE-TEX. Tento materiál je veľmi odolný a dlhšia životnosť je zaistená. Veľmi dôležitá je aj správna údržba. Používajú sa rôzne špeciálne povrchové a čistiace prípravky.

K tomu, aby správne padli a držali na nohe, vám pomôže šnurovanie alebo systém suchých zipsov.

botěnky

Čo sa týka zvršku, neurčuje len moderný dizajn, ale plní aj rad ochranných funkcií. Chráni pred vonkajšími vplyvmi a zaisťuje tak dlhšiu životnosť. Vyrába sa najčastejšie zo syntetického materiálu, z priedušné sieťoviny alebo kože. Materiál, nachádzajúci sa medzi podrážkou, stielkou a zvrškom sa nazýva medzi podrážka a chráni nohu pred povrchom, po ktorom chodíme. Váš chrobáčik tak nebude cítiť nerovnosti, ostré predmety alebo kamienky. Medzi podrážka spevní, ochráni a tlmí.

So správnym výberom vám pomôžu v každej značkovej predajni.