Často sa hádate so svojím manželom alebo partnerom kvôli peniazom? Hovorí vám, že žijete z výplaty do výplaty? Neviete si usporiť ani jeden cent? Financie sú problémom hádam v každej domácnosti. Avšak poradím  vám ako sa už prestanete hádať. Či žena alebo muž, každý máme svoj príjem z práce. Výnimkou je, keď je žena na materskej či rodičovskej dovolenke. Keďže ste manželmi, mali by ste mať všetko spoločné. Tým myslím mať spoločný bankový účet, kde vám chodia obidve výplaty. Každý mesiac si urobíte rozpis, koľko vám prišlo spolu, koľko musíte nechať na účte peňazí na platenie položiek, ktoré musíte z účtu zaplatiť, poprípade si na bankovom účte necháte aj peniažky na rezervu. Ostatné si vyberiete z bankomatu. Rozpíšete si sumy a položky, ktoré každý mesiac potrebujete. Napríklad každý mesiac tankujete, odložíte päťdesiat eur. Každý mesiac si chcete odložiť na výlety, odložíte ďalších päťdesiat eur, alebo podľa toho koľko vám stačí nasporiť do leta.

 

financie

 

Ľudia najviac míňajú peniaze na potraviny. To je najväčšia mesačná položka. Pre to je dôležité si vyčleniť väčšiu sumu. Jeden či dva mesiace si odkladajte bločky z nákupov a približne zistíte, čo všetko kupujete a koľko vás to mesačne vyjde. Potom si môžete k položke peniaze na potraviny určiť presnú sumu na mesiac. Aj tie peniažky vyberiete. Urobte si aj položku sporenie, neviete, kedy budete potrebovať peniaze na nečakané výdavky a sporenie je základ. Ak budete mať na potraviny hotovosť, budete si viac vážiť každý jeden nákup a budete presne vedieť, koľko vám ešte ostáva do ďalšej výplaty. Podľa mňa je to určite lepší spôsob ako platenie bankomatovou kartou.

 

peniaze

 

Ostatné peniažky z obidvoch výplat si rozdeľte rovnakou sumou, čiže deleno dva. Nehádajte sa, kto zarobí viac, môže si vybrať viac peňazí. Manželstvo funguje o rovnoprávnosti. Váš príjem dokopy živí vašu rodinu, takže najlepší spôsob je rozdeliť si ho rovnako. Každý budete vedieť, koľko peňazí môžete mimo svojich pravidelných položiek minúť. Ak zo svojej sumy niečo ušetríte, to sú len vaše peniažky, keď ich miniete, tak miniete, ten druhý sa do toho nemusí starať.

Odporúčam urobiť si vo financiách prehľad a prestanú aj hádky kvôli peniazom. Kto by nechcel mať šťastné manželstvo?