Kto by nerád cestoval, no nie? Aj keď sa medzi nami nájde naozaj veľmi veľa ľudí, ktorí majú z cestovania strach a necítia sa dobre pri pomyslení na to, že by mali niekam ísť, väčšina z nás sa toho nevie dočkať. Nezáleží na tom či je to dovolenka, alebo len nejaký cestovateľský pobyt, čo dokona zájazd, kedy spoznávate kultúru a históriu danej krajiny. Pravdou je, že len naozaj málokto sa odváži na to cestovať niekam sám. Je pravdou, že človek, ktorý sa rozhodne na takúto cestu väčšinou myslí na to, jednoducho potrebuje byť len sám so sebou. Ale každý predsa vie, že vo dvojici sa všetko zvláda oveľa ľahšie, no nie? Keď však hľadáte parťáka na cestovanie, mali by ste poriadne premýšľať.
 
pobřeží

Zobrať si so sebou niekoho, s kým budete trpieť? Tak to naozaj nie je dobré riešenie. Existuje niekoľko typov ľudí, s ktorými sa vám bude cestovať skutočne perfektne a to si teda môžete byť istý. Lenže na druhej strane tu máme celú kopu ľudí, s ktorými sa jednoducho cestovať proste nedá. Ich povahové vlastnosti jednoducho znamenajú, že z nich nebudú dobrí spoločníci.
 
S kým by ste cestovať nemali?
S cholerikmi a s nervákmi. Je jasné, že takýto typ človeka vám môže počas cestovania priviesť do života krušné chvíle, hoci väčšinou naozaj veľmi rýchlo vychladne, môže vám ísť na nervy, že sa rozčuľuje kvôli drobnostiam. Nechcete mať pri sebe niekoho, kto sa hneď nechá rozhodiť, no nemáme pravdu? Radšej sa držte niekoho iného. Nepotrebujete, aby váš spolucestovateľ kričal do domorodca alebo do šoféra autobusu. Na to sú tu predsa iní ľudia.

bezstarostnost
 
A s kým cestovať?
Určite s niekým veselým a pozitívne zmýšľajúcim. Len vďaka takýmto ľuďom sa cesta stane skutočným zážitkom. Verte tomu, že sa budete cítiť oveľa lepšie, keď vás niekto rozveselí, akoby ste sa mali stresovať či niekto vášho kamaráta nerozčúli do nepríčetnosti, no nie?