Ak je na svete niečo, čo ľudia po celom svete naozaj neznášajú z celého srdca, tak je to jednoznačne zlé počasie. Keď sa zobudíš niekoľko dní po sebe a vidíš z okna len samé mraky a zamračených ľudí, je to na peknú depresiu. Vtedy sú aj tí najpozitívnejší ľudia na svete mierne otrávení z toho, že sa im počasie doslova vysmieva. Lebo často z neho máme práve taký pocit. Hlavne počas jari a na jeseň, kedy by sme boli radšej, keby z oblohy padali snehové vločky alebo, ešte lepšie, keby na nej nebol ani mráčik a celý deň svietilo slniečko. No práve vtedy, keď to najviac potrebujete, bude celý, celučičký deň či týždeň liať ako z obrovskej krhly, ktorá sa stále cíti prázdna.

deštníky

Mnoho ľudí v takomto období inklinuje k depresiám, ale to je veľká chyba. Aj keď je vám zo škaredého počasia zle a nemáte náladu na nič, musíte si každý jeden deň nejakým spôsobom spríjemniť. Úplne stačí, keď si dáte na obed vaše obľúbené jedlo alebo, keď si zájdete na kávu, či chutný koláč. Poteší aj, keď si dohodnete stretnutie s kamarátmi. Stačí aj úplná maličkosť. Je dôležité, aby ste sa na ňu tešili tak veľmi, ako to len ide. Potom sa vám ani počasie nebude zdať také tragické.

deštník

Niektorí ľudia z toho, že prší nemajú vôbec hlavu v smútku. Tešia sa z toho, že nebudú musieť rastliny polievať ručne, že sa konečne navlhčí pôda. A niektorí ľudia si takéto počasie vyslovene užívajú. Viete prečo? Pretože nemajú chuť sa na celý deň zababušiť do periny a tváriť sa, že neexistujú. Urobia si ten deň taký krásny, že si ani neuvedomujú, že prší. Na toto sú vhodné dáždniky, ktoré vedia oživiť každý jeden upršaný deň. Bonus je, keď ho máte v naozaj krásnej farbe alebo s veselým vzorom. Vtedy sa budete priam tešiť na to, kedy ho budete môcť vytiahnuť. Nebojujte proti škaredému počasiu. Tešte sa z každého jedného dňa. Uvidíte, že sa budete cítiť oveľa lepšie.