Krb v interiéri je fenomén, ktorý si žiada veľa pozornosti. Zdanlivo jednoduchá záležitosť, ale pre správne fungovanie, údržbu, výkon a estetiku je potrebné vynaložiť nemálo úsilia.

Pri rešpektovaní základných zásad docielite nezabudnuteľný zážitok v podobe jedinečných chvíľ pred krbom.

acute-mountain-1544277_640

Správny obklad krbu ho umocní a znásobí eleganciu, výkonnosť a vyžarovanie.

Podobne ako využitie žuly, mramoru alebo ónyxu v kuchyni takisto vieme použiť tieto materiály pri obklade krbov. Z ponuky obklad na krb si vyberiete prírodný kamenný obklad, ktorý vyzdvihne majestátnosť samotného krbu a dodá mu potrebné povrchové izolačné vlastnosti.

Veľkou výhodou kamenných obkladov je ich odolnosť, stálosť, pevnosť a tepelno izolačné vlastnosti, ktoré sú práve pre obklad krbu dôležité. Zabránia prehrievaniu krbu, odvádzajú prebytočné teplo, akumulujú ho a dávajú možnosť jeho využitia pre vyhrievanie miestnosti.

living-room-1515976_640

Teplé kamenné obklady vynikajú svojou štruktúrou, dokonale ladia s ohňom z krbu, dopĺňajú ho svojím prírodným charakterom. Patria neoddeliteľne k sebe a preto si to mnohokrát ani detailne nevšimnete. Ich krása je v prirodzenej jednoduchosti, správnom lom svetla, v štruktúre a v presnom vyrysovaní štruktúry.

Každý obklad je jedinečný, ponuka obsahuje kolekciu farebnosti od svetlých, kamenných farieb, cez žlté, hnedé vyfarbenie ónyxu až po tmavú pevnú žulu s viacerými nádychmi.

Hodia sa ku každému interiéru, k rôznym štýlom, aj moderná minimalistická architektúra ich používa pri obklade krbov. Sú dominantami priestoru, pôsobia honosne a majestátne, sú to predsa kamene so svojou pevnou a nemennou históriou.

Súčasťou ponuky je aj cenová kalkulácia, jej výsledok závisí od použitého kameňa, jeho povrchovej úpravy, atypických požiadaviek, ale aj od samotnej realizácie a spôsobu zhotovenia krbu. Odborná rada je súčasťou a najmä pri krboch, ich obkladoch je veľmi vítaná. Skúsenosti a odborné znalosti o kamenných obkladoch Vám nielenže pomôžu, ale mnohokrát ušetria peniaze a námahu.