Každý majiteľ starého auta určite vie, že s takouto mašinkou nie sú žarty. Ja som mala to šťastie vlastniť len staré automobily a o mojich zážitkoch s nimi, by som vám vedela rozprávať naozaj dlho. Mnohé z nich však mali veľmi podobný priebeh. Človek ide z práce domov, je už noc, pretože sa zdržal a zrazu uprostred cesty auto zastane. V tomto prípade je úplne jedno, prečo auto prestane fungovať. Chcem sa totiž venovať tomu, ako v takomto prípade postupovať. Ostať stáť uprostred cesty totiž nie je bezpečné pre vás a ani pre ostatných vodičov.
Auto ide po ceste uprostred prírody pnej zelene.jpg

  1. Či už sa vám niečo také stane v noci alebo cez deň, pokúste sa čo najskôr auto odtlačiť aspoň na kraj cesty. Ženy, tieto slová patria vám, môžete byť emancipované, ako chcete, no auto sama neodtlačíte. Môžete byť atraktívne, ako chcete, no nečakajte, že do niekoľkých sekúnd budú pri aute rady mužov, ktorí vám budú chcieť pomôcť.
  2. V situácii, kedy nebude nikto po ruke (ako som spomenula, nie raz ma takto auto sklamalo uprostred noci) musíte zavolať odťahovku, ale ak budete mať šťastie a okolo pôjdu policajti, môžete ich poprosiť o pomoc s odtlačením. Ja som im raz dokonca aj volala. Urobila som zo seba hlúpu, že som nevedela, že niečo také polícia nerieši. Slovenskej polícii musím uznať, že som sa zakaždým stretla s veľmi ústretovým a milým prístupom.

Pohľad z miesta vodiča cez predné sklo na cestu a tunel.jpg

  1. Keď už bude auto v bezpečí, zapnite si Google a zistite, či sa niekde po blízku nenachádza autoservis. Ja som mala raz veľké šťastie, keď som pri poruche auta zistila, že hneď za zatáčkou je autoservis Dubnica pitstopservis.sk. Ak sa totiž nejaký servis nachádza len pár metrov do vás, ušetríte veľa peňazí za odťahovku a taktiež veľa času.
  2. Posledná rada znie, “nepanikárte!!!“. To vám naozaj nepomôže. Auto dostaňte preč z cesty, skúste ho čo najskôr dostať do servisu, no a ďalší postup je už na vás. Hlavne si dajte pozor na to, aby ste neostali stáť uprostred vozovky a zúfalo mávali rukami.