Led reflektory patria medzi jedno z najobľúbenejších riešení osvetlenia vnútorných aj vonkajších priestorov. Niet sa však čomu čudovať, ide o jedno z najúspornejších a najspoľahlivejších riešení na trhu. Led reflektor je možné využívať ako osvetlenie v rôznom prostredí a v rôznych podmienkach. Podľa toho sa delia na – vnútorné a vonkajšie reflektory. Vnútorné led reflektory sú vhodné na bežné využitie v domácnostiach, v interiéroch budov alebo ako osvetlenie v garážach, kde nie je vysoká vlhkosť a prašnosť. Z tohto dôvodu nie je potrebná vyššia hodnota krytia.

led-reflektor-30w-5500k-cierny-so-senzorom

Vonkajšie led reflektory ponúkajú o niečo odolnejšiu stavbu s vyššími hodnotami krytia, preto sú vhodné na vonkajšie použitie, napríklad, ako osvetlenie budov, záhrad alebo parkoviska, kde sa nachádza vyššia vlhkosť alebo prašnosť. Led reflektory ponúkajú výbornú svietivosť, oproti ich predchodcom však dominujú v úspore elektrickej energie, čo sa pozitívne odráža na celkových nákladoch. Ich ďalšou skvelou vlastnosťou je vysoká kvalita, ktorá vám zaručí dlhú životnosť a bezproblémovú prevádzku. Ponúkajú kompaktné rozmery, takže ich inštalácia bude možná aj na menej dostupné miesta.

led-reflektor-50w-5500k-cierny

Zakúpiť si môžete aj led reflektor so zabudovaným senzorom. Tento senzor slúži na detekciu pohybu osôb v miestnosti alebo v blízkosti senzora a to ovláda automatické zapínanie a vypínanie osvetlenia. Táto automatizácia prispieva k pohodlnejšiemu používaniu osvetlenia a v neposlednom rade aj k úspore elektrickej energie. Led reflektory sa ponúkajú v rôznych hodnotách príkonu. V ponuke môžete nájsť reflektory s príkonom od 10 do 200 W. Napríklad led reflektor 50W s príkonom 50W a farbou svietivosti v studenej bielej s hodnotou 5500K a najvyššou odporúčanou výškou inštalácie 6 metrov. Led reflektory je možné inštalovať na rôzne miesta a do rôznych materiálov. Môžete ich upevniť takmer kdekoľvek, či už sa jedná o stenu, strop, predmet v miestnosti alebo ich môžete umiestniť v priestore bez nutnosti fyzického upevnenia.