Odkedy si pamätám, vždy som mala so svojou postavou iba problémy. Už odmalička, pretože som bola trochu pri sebe a myslela som si, že som tá najväčšia tučibomba pod slnkom. Dnes mi je už jasné, že som nebola. No napriek tomu ma to poznačilo. Deti vedia byť kruté, preto sa mi poriadne posmievali. V puberte som taktiež nejako extra neschudla, len sa k môjmu bruchu pridali veľké prsia a taktiež aj zadok. No viete si predstaviť, čo to pre sedemnásťročné dievča znamená. Postupom času som začala svoje telo, ktoré bolo okrúhle, poriadne milovať. Mala som sa rada, dopriala som si aj všetky možné jedlá, ktoré by mi asi väčšina doktorov odoprela.

ovoce

Keď som však začala mať problémy so srdcom, vedela som, že môjmu prejedaniu odzvonilo. Musela som sa nad sebou zamyslieť a dokonca aj nad svojimi kilami, ktoré mi možno už až tak neprekážali, no predsa len, potrebovali ísť dole. Spoliehala som sa na to, že keď zmením stravovacie návyky, upraví sa to samo. No chcelo to oveľa viac, než len to. Chcelo to poriadnu diétu a vtedy som narazila na problém. Mne jednoducho žiadna obyčajná diéta, ktorú držali všetky moje kamošky alebo o ktorých sa písalo v časopisoch, nevyhovovala. Nielen, že som nestrácala váhu. Mala som pocit, že dokonca priberám.

citron

Jojo efekt ma prenasledoval, kam som sa len pohla. Bola som skutočne vynervovaná, hnevala som sa a mala som chuť so všetkým skončiť. Načo mám držať diétu, keď som z toho len nervózna a unavená? Vôbec mi to nepomáhalo a moje kilá stále zostávajú tam, kde aj sú. Našťastie mi doktor poriadil proteínovú diétu . Spočiatku som neverila ani tomuto. Myslela som si, že je to len ďalšia neúčinná diéta, ktorá mi totálne rozhádže organizmus, ale veľmi som sa mýlila. Odporúčila by som ju všetkým mojim kamarátkam, ktoré majú problémy so svojou postavou. Dietujem, ale zároveň mám pocit, že môžem zjesť úplne všetko.