List, ktorý bol umiestnený na internej výveske a publikovaný New York Times, uviedol, že zamestnanci „odmietajú byť spoluvinníkmi“. Spoločnosť Microsoft zdieľa odpoveď, ktorú napísala jej riaditeľka Satya Nadella. „Som zúfalý v odpornej politike oddeľovania detí prisťahovalcov od ich rodín,“ napísal.
„Táto nová politika, ktorá sa realizuje na hraniciach, je jednoducho krutá a zneužívajúca a budeme stáť za zmenu. „Chcem mať jasné: Microsoft nepracuje s vládou USA na žiadnych projektoch súvisiacich s oddelením detí od ich rodín na hranici.“

kanceláře

Spoločnosť však uzavrela zmluvu s americkou agentúrou pre prisťahovalectvo, colnú správu a vymáhanie (ICE) vo výške 19,4 milióna dolárov.
Pán Nadella povedal, že má podporovať úlohy týkajúce sa e-mailu, kalendára, správy a správy dokumentov. V januári Microsoft uverejnil informácie o tom, ako sa jeho cloud computing platforma, Azure, používa na uľahčenie údajov „bezpečnosť a súlad“.

Príspevok píše: „Sme hrdí na to, že túto prácu podporujeme s našim kritickým mrakom.“ Signály listu výkonnému riaditeľovi spoločnosti Microsoft Satya Nadella požadujú, aby spoločnosť ukončila toto združenie s ICE a „ostatných klientov, ktorí priamo umožňujú ICE“.

porada

Ich úsilie chime s myšlienkami vyjadrenými zamestnancami v mnohých špičkových firmách Silicon Valley. V utorok niektorí špičkoví riaditelia v regióne urobili vyhlásenia k tejto otázke.
„Príbehy a obrazy rodín, ktoré sú oddelené na hraniciach, sú čoraz ťažšie,“ píše Sundar Pichai, generálny riaditeľ spoločnosti Google, na stránkach Twitter.
„Vyzývame našu vládu, aby spolupracovala na hľadaní lepšieho, humánnejšieho spôsobu, ktorý odráža naše hodnoty ako národ.“ Šéf Apple Tim Cook, ktorý hovoril po udalosti v Írsku, povedal, že situácia v spoločnosti Irish Times je „neľudská“.
„Je to srdcervúco vidieť obrázky a počuť zvuky detí .. Deti sú najzraniteľnejší ľudia v akejkoľvek spoločnosti. Myslím, že to, čo sa deje, je neľudské, musí sa zastaviť.“
Facebook Mark Zuckerberg povedal: „Práve teraz musíme zastaviť túto politiku.“ Ďalšie odsúdenia prichádzajú od šéfov AirBnB, Twilio a Box.

Získavanie finančných prostriedkov na Facebooku v utorok zvýšilo viac ako 6 miliónov dolárov a každú minútu rástlo tisíckami dolárov. Je to najväčšia suma, ktorá sa na platforme naozaj zvýšila.
Rebélia zamestnancov v poslednej dobe prebehla aj inde,  spoločnosť Google zrušila zmluvu s americkým ministerstvom obrany. Pomáhalo vývoju softvéru určeného na zvýšenie presnosti drone štrajkov.
Množstvo zamestnancov spoločnosti Google odstúpilo a tisíce ďalších podpísali petíciu proti projektu, známu ako Maven, pretože sa obávali, že to bude prvý krok v umelej inteligencii, ktorý sa používa na zabíjanie ľudí.