Jeden spôsob získania prechodného pobytu na Slovensku je otvorenie svojho biznisu. Zahraničná osoba môže na Slovensku otvoriť svoju firmu, alebo sa stať živnostníkom a vďaka tomu získať prechodný pobyt. Zahraničná osoba bude teda musieť byť zapísaná v obchodnom alebo živnostenskom registri. Na toto zapísanie do obchodného registra a založenie si firmy je potrebné mať stálu adresu firmy. Zahraničná osoba môže mať problém s adresou firmy, pretože väčšinou býva v podnájme alebo u priateľov alebo rodiny a podobne.

virtuálne sídlo

Veľmi dobrým riešením na získanie adresy je prenajať si ju. A teda zakúpiť si virtuálne sídlo firmy https://ezmluva.sk/virtualne-sidlo. Virtuálne sídlo je fiktívne sídlo, ktoré uvádzate ako sídlo firmy a platíte si zaň. Využiť ho môžu samozrejme aj slovenský občania. Zakúpenie virtuálneho sídla je výhodné napríklad vtedy ak nechcete mať firmu zapísanú na svojej domácej adrese a ku svojej práci a podnikaniu nepotrebujete iné priestory alebo kanceláriu. Po virtuálnom sídle môžete siahnuť napríklad aj vtedy, keď s biznisom len začínate a neviete, či vám váš biznis vôbec pôjde a nechcete si zatiaľ platiť drahú kanceláriu. Alebo kanceláriu jednoducho nepotrebujete, lebo môžete robiť napríklad z domu, pracujete v teréne a pod.

práca z domu

Cena virtuálneho sídla môže byť rôzna. Väčšinou máte nejakú viazanosť na jeden alebo viac rokov, vždy je stanovené koľko. Aj od toho koľko sa zaviažete závisí výška ceny mesačného nájmu za virtuálne sídlo vašej firmy. No stále bude cena nájmu takého to sídla nižšia ako keby ste museli platiť drahú kanceláriu, do ktorej prídete raz za čas, alebo ju vôbec vlastne ani nebudete potrebovať. Pri virtuálnom sídle vám napríklad úplne odpadajú ceny za energie, ktoré v dnešnej dobe idú stále hore. Takže aj na tom ušetríte celkom dosť. Virtuálne sídlo je úplne bezpečné. Bude vám naň chodiť všetka firemná pošta. Dáme vám aj všetky potrebné doklady, ktoré budete potrebovať v prípade kontroly z úradov. Na danej adrese bude taktiež označená vaša firma.