Keď sa dáte na chudnutie, tak obavy sú hlavne v podobe toho, že celý proces nevydržíte až do konca, že budete mať hlad, vysokú chuť na jedlo a podobne. Tieto pocity sú pri chudnutí celkom bežné a normálne a výdrž to chce naozaj veľkú.
Záleží však tiež na tom, aký typ diétnych či stravovacích opatrení si vyberiete,pretože často ide o diéty, ktoré sú na princípe hladovania a to nie je ten najlepší spôsob. Môžete pri nich schudnúť, ale zároveň behom veľmi krátkej doby priberiete stratené kilogramy späť a aj s nechceným jo-jo efektom, ktorý vám ako bonus pridá ešte ďalšie kilá hore.

metr

Ak hľadáte vhodný spôsob, pri ktorom nebudete hladovať a schudnete nielen rýchlo, ale hlavne efektívne bez jo-jo efektu, tak vhodným riešením je proteínová diéta.

Strata kilogramov bez hladovania a jo-jo efektu
Tento spôsob stravovacích opatrení prináša efektívne schudnutie bez nežiaduceho jo-jo efektu s tým, že telo si zachová všetky potrebné vitamíny, minerály a ďalšie látky. Nejedná sa o žiadnu drastickú diétu, ale o úpravu stravovania, pri ktorom môžete všetko, ale s vylúčením jedného a pridaním iného.
Proteínová diétaje založená na princípe odstránenia tukov a sacharidov a zvýšenia príjmu bielkovín. Na základe tohto opatrenia vzniká zaujímavý a hlavne prirodzený biologický stav – ketóza. Znamená to, že si telo berie potrebné tuky a sacharidy zo zásob, ktoré už sú v tele uložené a tým pádom dochádza k efektívnemu spaľovaniu tukov bez ukladania ďalších.

Bielkoviny majú zase tú úlohu, že chránia svalovú hmotu, ktorá pri chudnutí zostane ne porušená.Často pri nesprávnom spôsobe chudnutia dochádza nie k spaľovaniu tukov, ale práve svalovej hmoty, ktorá je pri chudnutí potrebná a dôležitá.

lívance

Výsledkom je, že si veľmi rýchlo zvyknete na tento systém stravovania a i vaše telo, ktoré bude mať viac energie, než predtým.
Možno máte obavy z prípravy nového jedálnička a dodržovania všetkých zásad, ale môžete to vyriešiť oveľa komfortnejšie a pohodlnejšie. Tento spôsob stravovania si môžete objednať formou hotových jedál lebo polotovarov a nemusíte si robiť žiadne starosti. O to jednoduchšie vám chudnutie pôjde a budete mať istotu, že všetko robíte správne.