Problémy s erekciouúdajne postihujú každého štvrtého muža, čo je celkom hrozivo pôsobiaca štatistika, s ktorou sa však môžeme prebojovať. Doteraz sme si však mysleli, že ide o typ problémov, ktorý je dôsledkom predovšetkým pribúdajúceho veku, no je pravda, že dokážu v nemalej miere prekvapiť takisto mladšie ročníky, čo môže byť dôsledkom negatívneho vplyvu okolia alebo nezdravého životného štýlu či životosprávy. Každopádne rizikovým sa z pohľadu štatistík stáva vek po štyridsiatke, kedy má erekcia tendenciu slabnúť. Niekedy sa žiaľ zo života muža vytratí úplne a v takom prípade vravíme odbornejšie o erektilnej dysfunkcii.

pár v šerém pokoji

Pokiaľ vravíme o oslabení alebo priamo dysfunkcii, ešte vždy sa dá siahnuť po tabletkách či liečivách a rýchlom riešení, no doporučených je takisto veľa prirodzených ciest k náprave či v prípade hormonálneho alebo organického charakteru návšteva lekára.
V tomto bode je dôležité pripomenúť, že ignorovanie varovných signálov je častou príčinou nasledovného vzniku už zmienenej erektilnej dysfunkcie, a preto je lepšie začať s nápravou čo najskôr v prípade, že sa tieto problémy začínajú vyskytovať častejšie alebo pravidelne.

žena po ránu

Možné príčiny a riešenia

  • Vôbec by nešlo o ojedinelý prípad, ak by boli príčiny psychického charakteru, v ktorom dominuje pravidelný stres. Ten dokáže narušiť stoperenie aj v prípade, ak je za iných okolností všetko v poriadku, no v poslednej dobe sa skrátka nedokážete na sex plnohodnotne sústrediť, pričom v trochu inom prípade môže ísť takisto o nízku sebadôveru. Je dôležité vedieť sa uvoľniť a v prípade nedostatku času odložiť sex na víkend.
  • Podstatnú rolu ale môže zohrávať aj zlá životospráva spojená so s nedostatkom pohybu a konzumácie väčšinou nezdravých jedál. Je dôležité dostať sa do formy minimálne prechádzkami a takisto do svojho jedálnička zapojiť zdravšiu stravu zložený predovšetkým z minerálov a vitamínov. Pohyb je dôležitý takisto z pohľadu prekrvania údu, ako aj ostatných dôležitých orgánov, ktoré majú vplyv na sexuálnu výkonnosť, pričom samozrejmosťou je obmedziť cigarety, alkohol a nočný život.