Milujem spoznávanie cudzích krajín. Ak bolo niečo odmalička mojím snom, tak to bolo spoznávať každú jednu krajinu, ktorá sa na celom svete dá spoznať. Nikdy mi na ničom inom nezáležalo. Bolo mi jedno, kde budem spať a čo budem jesť, chcela som sa len rozprávať s ľuďmi, ktorí žijú na opačnom konci sveta. Ochutnávať ich národné jedlá, vidieť všetky známe pamiatky, ale zároveň sa prejsť aj po miestach, ktoré nie sú až tak notoricky známe. Všetci mi vraveli, že je to krásny sen. Ale aj to, že ide veľmi do peňazí. S tým som rátala. Práve preto som všetky svoje peniaze šetrila na to, aby som sa mohla hocikedy zobrať a odletieť, kamkoľvek sa mi zapáči.

kufr

Mala som veľké šťastie, že môj partner je rovnaký maniak ako ja. Tiež veľmi rád spoznáva iné kultúry a je nadšený zo všetkého, čo je pre neho neznáme.

Práve preto bol perfektným spoločníkom na takéto výlety. Nikdy nemal problém sa zo dňa na deň zobrať a odísť. Je to, samozrejme, hlavne tým, že si to v práci mohol dovoliť. Keďže ja som zarábala len na výlety, nezáležalo mi na tom, čo mi povie zamestnávateľ. Vždy som si hovorila, že sa prinajhoršom zamestnám aj v zahraničí, a tak si zarobím na ďalší výlet, a potom na ďalší. Veď to tak v dnešnej dobe robí naozaj veľké množstvo ľudí.

medvěd

Práve ľudia boli to, čo ma na takýchto výletoch najviac fascinovalo. Rozdielna mentalita, rozdielna kultúra, všetko bolo úplne iné a prekvapujúce. Nikdy som zo žiadnej krajiny nechcela odísť a pokojne by som sa vrátila hocikam, kde sme boli.

Vždy sme sa však s láskou vracali domov. A vždy sme si povedali, že aj keď je svet naozaj krásny, je dôležité vedieť, kam patríš a kde je tvoje miesto a tvoje korene. No vždy, keď sme sa niekam chystali, nevedeli sme, do čoho sa zbaliť. Najlepším pomocníkom sú právecestovné kufre, ktoré sú vždy vašou záchranou. Zmestí sa do nich naozaj všetko. Do niektorých aj celý malý svet.