Ak sa momentálne nachádzate v tretej fáze bielkovinovej diéty, neostáva nám nič iné, ako vám srdečne zagratulovať. To najťažšie totiž máte za sebou. Vaša diéta bude od tohto momentu omnoho voľnejšia, no na druhej strane, nesmiete povoliť úplne. To by ste totiž zničili všetko, čo ste si za posledné týždne poctivo vybojovali. Pozrieme sa preto na to, na čo nezabudnúť v tretej, teda poslednej fáze vašej diéty.Zeleninový šalát s mrkvou, paradajkami, listovou zeleninou a olivovým olejom položeným vedľa misky

Dodržiavajte počet proteínových jedál za deň
V tretej fáze na vás čakajú tri proteínové jedlá za deň. Nejedzte ich menej ani viac. dôvod, že nemáte hlad, nie je dôvodom, pamätajte, že i vynechaním jediného chodu, môžete narušiť alebo úplne zastaviť proces vášho chudnutia.

Normálne jedlá, ktoré nie sú až tak normálne
Okrem proteínových jedál budete môcť jesť aj takzvané normálne jedlá, teda pokrmy, ktoré si uvaríte. Dajte si však pozor na to, čo presne budete konzumovať. Normálne jedlo v tomto prípade neznamená, že si môžete dať koláč s čokoládovou polevou. Ideálnymi pokrmami sú napríklad šošovicový šalát so zeleninou a syrom cottage, cuketa s tlačenými zemiakmi alebo boršč.Rôzne druhy orechov poukladané na hnedom drevenom stole

Nezabúdajte ani na zeleninu
Tak ako v prvých dvoch fázach, nesmiete ai v tej tretej zabúdať na povolenú zeleninu. Mali by ste jej skonzumovať minimálne tristo gramov za deň. Ak si jej však doprajete viac, nič nepokazíte. V tretej fáze si môžete dopriať už aj nejaké to ovocie. Zakázané sú napríklad banány, ktoré majú veľmi vysoký obsah sacharidov. jablko, melón, marhuľu, či slivku môžete jesť, avšak maximálne dva kusy za deň.

Ďalšie povolené potraviny
V tretej fáze si už môžete dopriať aj niektoré mliečne výrobky, orechy a taktiež prílohy, ako sú zemiaky alebo strukoviny. čo presne konzumovať môžete a v akých presných množstvách, je však veľmi individuálne. Preto je najlepšie, ak všetko dopodrobna skonzultujete so svojim výživovým poradcom alebo dietológom.