Vo všeobecnosti platí pravidlo, že mladí ľudia by nemali držať žiadne diéty. Kým je človek vo vývine, mal by skôr myslieť na to, že sa celé jeho telo a teda aj jeho postava formuje. Ale mladému pubertiakovi asi ťažko vysvetlíte, že držať hladovky je pre neho úplne zbytočné, pretože by mal skôr myslieť na svoje zdravie. Je to veľmi problematické. Keď však majú problémy so svojou váhou, určite s tým túžia niečo urobiť. Ako však ukázať mladému človeku, že veci sa dajú riešiť aj menej radikálne a že si nepotrebujú všetko dookola odopierať? Musíte si nájsť tú správnu cestu, jedine tak sa to dá skutočne vyriešiť.

lahvičky

Aj mladí ľudia sú zdeprimovaní z toho, ako vyzerajú, dokonca občas oveľa viac ako starší. Oni to totižto zažívajú v škole každý deň. Preto toľko mladých ľudí trpí poruchami príjmu potravy. Pretože si nevedia ustrážiť hranicu, kedy je chudnutie prirodzený proces a kedy je to už vyslovene trápenie, proti ktorému sa nedá urobiť vôbec nič.

pití

Najjednoduchšie je zobrať ich za lekárom, aby im vysvetlil, ako sa veci v takomto prípade majú. Je však otázne či si dajú od niekoho takého povedať. Puberťáci sú skutočne veľmi tvrdohlaví, tomu verte, že všetci do jedného. Od lekára si možno nedajú poradiť, no napriek tomu za pokus vôbec nič nedáte. Je však len na ňom, ako sa k tomu postaví. Úprava stravy je dôležitá, no okrem toho je veľmi podstatný aj pohyb, ktorý musíte v tomto prípade riešiť. No môžete sa zamerať aj na diétu.

Existujú zdravé a aj radikálne diéty a je samozrejmé, ktorú by si mal vybrať človek, ktorý sa ešte stále vyvíja. No sympatickejšie sú im vždy tie, pri ktorých sa chudne veľmi rýchlo. Pomaly však človek ďalej zájde a aj telo to bude vnímať oveľa lepšie, keď mu budete dávať zabrať pomaly. Nestresujte sa. Uvidíte, že vaše dieťa, vaša neter alebo aj len váš mladý známy pochopí, čo je pre neho najlepšie.