Preto máme pre vás pár tipov, ako správne vyberať.

Vždy dbajte na kvalitu, preto by cena nemala byť rozhodujúcim faktorom pri vašom rozhodovaní.Naším prianím predsa je, aby sa noha nášho potomka rozvíjala správne. Kvalitná detská obuv je dôležitá nielen v teréne, ale aj doma alebo v škôlke. Vaše ratolesti totiž práve v papučkách strávia väčšinu dňa.
Preto vyberajte obuv, ktorá je zdravotne nezávadná.Na trhu existuje veľa špecializovaných https://www.zoznam.sk/firma/2842297/Autisti-Agentura-specializovanych-sluzieb-pre-autistov-a-ine-zdravotne-postihnutia-Bratislavapredajní práve na detské topánky.

botičky

Držte sa niekoľkých zásadných bodov:
vPrezuvky musia byť maximálne pohodlné a vyrobené z priedušných materiálov (bavlna, ľan, koža).
vPre tých najmenších voľte takzvaný členkový model, kde je celé chodidlo pevne ukotvené, aby mohla správne vznikať tvarovaná nožná klenba.
vIdeálna je guľatá špička, kde je dostatočný priestor pre prsty.

vAj pre deti na prvom stupni základnej školy platí, že by mali nosiť obuv so spevnenou pätou, aby nedošlo k vadám chodidiel. U starších školákov sa oplatí investícia do zdravotných nazúvákov.
vKvôli tomu, že sú naši potomkovia väčšinu času v pohybe, je veľmi dôležitý tiež správny tvar podrážky, teda pevný, dostatočne dlhý a vysoký opätok.
vJedným z hlavných kritérií je anatomicky tvarovaná stielka zo savého materiálu a dobre ohybná, pružná podošva, ktorá nekĺže.

Platí jedno dôležité pravidlo: Nikdy nedávajte vašim maličkým papučky po súrodencoch alebo z bazáru. Hrozí vznik nepríjemných plesní a deformácie nôh, pretože sú už vyšliapané.

botky

Vždy choďte na nákupy so svojím chrobáčikmi, pretože si musia vami vybrané modely vyskúšať, aby mu dobre padli ako uliate. Musí sa v nich tiež prejsť, či nikde netlačia alebo nie sú príliš voľné. Tí najmenší to samozrejme ešte nedokážu úplne posúdiť, ale vy to zistíte celkom ľahko.

Pokiaľ do zadnej časti ľahko vsuniete jeden prst, veľkosť je v poriadku. Noha malého dieťaťa za rok povyrastie o cca 1,5 – 1,8 cm a počas roka sa môže 2x až 3x zmeniť. U tých starších to býva 0,8 – 1,2 cm za rok.
Takže buďte starostliví a malé nôžky budú behať ako o závod.