Koniec roka je už za dverami. Po období sviatkov a dní pracovného pokoja, kedy bude všetko zatvorené a aj páni policajti, samozrejme neoficiálne, no budú trošku viac odpočívať, príde nový rok a cesty sa nám premenia tak trošku na zeleno. Na čo by ste teda nemali zabudnúť pred tým, ako sa po novom roku prvýkrát vydáte na cesty?
Záber z auta na zasneženú krajinu a diaľnicu.jpg

  1. Pozor na letné pneumatiky!!!

Ja viem, že výmena pneumatík v januári môže vyzerať trošku divne. Ono to divné aj je. Ak ste to však nestihli, prosím vás, dajte si povedať a ako prvú vec po novom roku (samozrejme až vtedy, keď si budete môcť bezpečne sadnúť za volant) utekajte do pneuservisu. Ja chodím do pneuservisu Dubnica a ak viem, že som pneumatiky nevymenil do konca roka, tak ešte pred sviatkami volám a dohadujem si prvý možný termín v novom roku. Prečo by mali byť práve pneumatiky na vašom zozname vecí, ktoré musíte zariadiť okolo svojho auta? pretože na cestách bude stokrát viac policajtov a navyše január je posledné roky najbohatší na sneh a je taktiež poradne mrazivý. Veď sa pozrite von z okna. Máte pocit, že je zima? Nie, no verte, že ona príde.
Mokrá cesta v hmle, okolo ktorej sú stromy bez lístia.jpg

  1. Diaľničná známka

Ak ste mali ročnú diaľničnú známku, jej platnosť vám skončí koncom roka. Pri kúpe diaľničných známok, bude platiť všetko to, čo minulý rok. stále budú elektronické, môžete si ich kúpiť na benzínovej pumpe, cez aplikáciu alebo cez internet a na rok vás budú stáť päťdesiat eur. Kúpiť si môžete aj známku desaťdňovú. Tá bude stáť štrnásť eur. Jedinou novinkou je, že samostatnú diaľničnú známku budete potrebovať aj pre prívesné vozíky. Podobne ako pri pneumatikách, budú policajt prísni aj v kontrolovaní diaľničných známok. No, policajt, skôr tie kamery na diaľniciach, takže neriskujte. Obe tieto vec vám hovorím z osobných dlhoročných skúsenosti z našich ciest, na ktorých som si toho s pánmi policajtmi užil viac než dosť.