Ak sa zaujímate o tému vykurovania domácností, či práve v súčasnosti riešite tento problém, pretože staviate dom, možno ste už narazili aj na pojem tepelné čerpadlo. Tento druh vykurovania je naozaj diskutovanou témou a pokiaľ budete hľadať rady na internete, určite narazíte na obdivovateľov i tých, ktorí s tepelným čerpadlom nie sú veľkí kamaráti. Tými sa však určite nenechajte odradiť, pretože každý má na stavbu domu a s ňou súvisiace vykurovanie iné podmienky, a preto čo je dobré pre jedného, nemusí byť pre druhého. Platí to samozrejme aj naopak. Prečítajte si o výhodách tepelného čerpadla a sami posúďte, či do toho pôjdete.

čerpadlo

Tepelné čerpadlo verzus plynový kotol

Častokrát býva tepelné čerpadlo porovnávané s plynovým kotlom takmer vo všetkých možných smeroch. Ide doslova o akúsi vojnu, no my sa teraz pozrieme sa reálne výhody a nevýhody oboch. Je pravdou že zaobstaranie tepelného čerpadla vás vyjde o niečo drahšie ako pri iných typoch vykurovania. Je potrebné s tým určite počítať, no návratnosť tejto investície je rýchla. Navyše si uvedomte, že náklady na rôzne plynové prípojky, plynovú skrinku či dokonca plynovú revíziu v prípade tepelného čerpadla nehrozia. Pokiaľ máte plynový kotol, musíte s nimi počítať. Ďalším dôvodom, pre ktorý sú tepelné čerpadlá stále viac obľúbené je to, že fungujú na čisto ekologickom princípe. No nie je to úžasné?

Oplatí sa tepelné čerpadlo pri novostavbách?

Hovorí sa, že sto ľudí, sto chutí. Platí to samozrejme aj v tomto prípade a nájdete takých, ktorí vám tepelné čerpadlo do novostavby jednoznačne odporučia, no aj takých, ktorí vás budú presviedčať o opaku. Je preto iba na vás, aby ste si triezvo zhodnotili všetky pozitíva aj negatíva a rozhodli sa správne. Obstarávacia cena môže byť o polovicu vyššia ako pri plynovom kotly. Cenovo sa tepelné čerpadlá aj s inštaláciou pohybujú v rozhraní od 8 000 € do 10 000 €. Ak sa však rozhodnete pre čerpadlo, očakávajte oveľa nižšie účty za teplo ako pri plynových kotloch. To sa už naozaj oplatí, čo poviete?

tepelné čerpadlo

Nenechajte nič na náhodu a ešte predtým, ako sa rozhodnete pre vykurovanie v dome, zohľadnite všetky možnosti, ktoré dnešný trh ponúka. Jednou z nich je aj tepelné čerpadlo. Pre viac informácií kliknite na stránku https://www.viessmann.sk/.